„Kdo dobře maže, ten dobře jede…“

… říká nejen náš vedoucí tržního segmentu potravin Patrick Hofer, nýbrž také staré, ale stále platné přísloví. A jaký je Patrickův názor na mazání? „Nesmí se zapomínat na to, že pravidelně mazat malým množstvím maziva je užitečnější než mazat pouze zřídka a vydatně. Pouze optimální mazání řetězů může zabránit tomu, že by klouby řetězu běžely nasucho, a zvýšit životnost řetězů. Mezi čepy, pouzdry a válečky musí být vždy dostatečné množství maziva, aby se snížilo opotřebení, byla zajištěna ochrana před korozí a snížil se hluk za provozu.

První konzervace řetězů

Stává se, že řetězy se nenamontují ihned po dodání a uskladní se ve vlhkých a nechráněných prostorách. Z tohoto důvodu dodáváme naše řetězy s první konzervací, která proniká až do kloubu řetězu a vyhovuje příslušnému typu řetězu. Tato konzervace slouží především jako ochrana před korozí, ale má také dobré mazací vlastnosti.
Právě v potravinářském průmyslu se dodává mnoho řetězů se speciálním mazáním. „Speciální mazání zajišťuje, že řetězy se chovají optimálně z hlediska opotřebení. K tomu patří mazání pro styk s potravinami, maziva snižující opotřebení (např. maziva obsahující teflon značky Interflon), maziva pro nízké teploty (např. v chladírnách) nebo maziva pro vyšší teploty (např. řetězy v pecích). Pokud byste měli jakékoli dotazy, jsme vám rádi k dispozici,“ řekl Patrick Hofer.

Cenné tipy pro mazání řetězů v praxi